top of page

Kum Heykel Müzesi

Güncelleme tarihi: 22 Ara 2022


Her yıl festivallerinde düzenlendiği ve Türkiye’nin en çok ilgi gören açık hava müzelerinden birisi olan SANDLAND (Antalya Kum Heykel Müzesi), Muratpaşa’nın Güzeloba Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bir uğrak noktasıdır. 2021 yılı teması Atlantis olarak belirlenen Antalya Kum Heykel Müzesi 1 Haziran’dan itibaren hergün 09:00-22:30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.


Her yıl, dünyanın dört bir yanından gelen bir grup kum heykelciği, Lara sahil şeridi boyunca 7.000 metrekarelik bir alanda 10 bin ton kuma şekil vermek üzere bu sergiye katılmaktadır. Genel olarak işçiliğin temel maddesi kum ve sudur.

Kalıcı eserler olmadığından dolayı sürekli olarak yapılan kum eserleri yenilenir.

Hemen her yaş grubundan insanın yoğun ilgi gösterdiği Sandland, Muratpaşa içerisindeki muhtemelen en renkli görüntülere ev sahipliği yapan noktadır. Sandland ayrıca her gün yetişkinlerin, gençlerin ve çocukların yaratıcı yeteneklerini bu sanatsal ifade biçiminde deneyimleyip gösterebilecekleri kum heykel etkinlikleri için bir alan içeren eğlenceli noktadır. Geceleri Led aydınlatma sistemi ile fuar alanına renkli ve görkemli bir atmosfer hakim olur.


Konum 📍

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page