top of page

Vatanımız, dünyada eşi benzeri olmayan, paha biçilemez bir Kültürel ve Mimari mirasa sahip.Bu farkındalıkla Kültürel Miras değerlerimizi tanıtmak, korumak ve yaşatmak için gerçekleştirdiğim projelerimden biri olan “Kent Ajandaları” çalışmamı ; bize miras bırakılmış olan , yaşayan ve her daim yaşatılmaya değer kentlerimizi , eserlerimizi ve Somut Olmayan Kültürel Miraslarımızı gelecek nesillerin dimağında kendi gördükleri ve öğrendiklerineden izler bırakarak korumalarına ve yaşatmalarına vesile olmak ümidi ile hazırladım.

 

Antalya Ajandası ve Kaleiçi Ajandası çalışmalarımın hayata geçmesinde emeği geçen herkese; şahsım ve eserde yer alan bilgiler ışığında ,Kültürel Miraslarımızı koruyacak ve yaşatacak olanlar adına da canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Sahip olduğunuz ajanda , sizlerinde katkısi ile sürdürülebilir bir dijital platformda yine sizlerle birlikte varolmaya devam edecektir.Ajanda da yer alan fotoğrafların altındaki karekodlarını okutarak , eserlerin konumuna ulaşabilir, fotoğraf ve videolar eşliğinde daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca , bu bilgilerin altında yer alan yorum kısmına güncel fotoğraflar ve bilgiler de ekleyebilirsiniz.Bu sayede sizler de Kültürel Miraslarımızın yaşatılmasına katkıda bulunmuş olacaksınız. Sizler için bir de Antalya ve Kaleiçi’ni keşfetmenize yardımcı olacak dijital gezi haritaları ve güzergahlar oluşturdum. Bu haritalara ve gezi programlarına Ajandada yer alan karekodlar ile kolayca ulaşabilecek ve size uygun olan gezi programı ile rotanızı oluşturabileceksiniz. Antaya'da sadece yaşamamanız, Antaya'yı yaşamanız ve yaşatmanız ümidi ile ...               

 H.Kaan Bayram

                                                                                                               

                                                                                                        

bottom of page