top of page

Mimari Kültür Kulübü

Hikayemiz nasıl başladı ?

Yola Çıkarken... 

Mimarlık eğitimi alan ekibimizin yolları, 2014 yılında üniversitede kesişti. Bu bölümde yolları kesişen, sanata, kültüre ve tarihe merakı olan, bir avuç insan ile çıktık bu yola. Çıktığımız bu yolda, üzerinde yaşadığımız coğrafyaya ait eşsiz eserlerin, tanıtımı, korunması ve yaşatılması ile ilgili konularda maalesef olumsuz durumlar ile karşılaştık. Bu olumsuzlukların aşılmasına katkı sağlamak düşüncesi, ekibimizin ortak paydası oldu. Kültürel zenginliklere olan ilgiyi arttırmak için Sosyal Medyada oluşturduğunuz, "Mimari Kültür Kulübü" sayfamız ile, sayısız aktiviteye imza atma fırsatını yakaladık. Bize bu enerjiyi sağlayan, değerli katılımcılarımızın heyecanı oldu. Bu aktiviteler bize unutulmaz anılar ve değerli dostluklar kazandırdı.

 

Bugüne kadar...

Gerçekleştirdiğimiz aktivitelerden bazıları;

İstanbul İçi Kültür Gezileri

İşitme Engelli Dostlar ile Kültür Gezileri

Şehir Dışı Geziler

Yurtdışı Gezileri

Ömer Kaptan Gezileri ile Kitabeler üzerine çalışma

Hat Sanatı Atölyesi

Karakalem Atölyesi Resim Atölyesi

Sosyal Medya Üzerinden Kitap Kampanyaları

Kültürel Miras Tanıtım Videoları

Bugün... 

Ekibimizin gönüllülük esası ile çalışması, yaptığımız aktivitelerin sürdürülebilir olmasını ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlamaktadır. Günümüzün vazgeçilmez tanıtım aracı olan, Sosyal medyanın aracılığı ile aktivitelerimizi yaklaşık Yüz bin kişiye ulaştırıyoruz. İhtiyacımız olan gençliği, öğrenci arkadaşların yeni fikirlerinden, tecrübeyi ise her yaştan ve işten bize destek olan değerli dostlarımızdan alıyoruz. 2014 yılından bugüne ve ...

Yarına... 

Mimari Kültür Kulübü, yaşadığımız topraklarda bulunan eserleri korumak, tanıtmak ve yaşatmak için kurulmuş bir fikir, düşünce ve sosyal kültür çatısıdır. Bu çatının altında, kültür vicdanı sorumluluğuna sahip herkese yer vardır. Sizler de bizi takip ederek ve aktivitelerimize katılarak, mevcut ailemizin daha da büyümesine katkı sağlayabilirsiniz.

 

Mimari Kültür Kulübü

bottom of page